O mnie

Witam na stronie internetowej gabinetu psychologiczno - terapeutycznego.

Iwona KochańskaNazywam się Iwona Kochańska. Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego (specjalność: psychologia kliniczna człowieka dorosłego, psychologia pracy). Ukończyłam 4 letnie studia podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej na APS w Warszawie (specjalizacja z psychologii klinicznej chorób somatycznych). Wiedzę praktyczną zdobywałam na licznych stażach klinicznych, gł. na oddziałach: kariologicznym, onkologicznym, psychiatrycznym, neurologicznym. W swojej pracy łączę wiedzę kliniczną z wiedzą terapeutyczną.     

W zakresie prowadzenia psychoterapii ukończyłam 5 letni Akredytowany Kurs Psychoterapii organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Aktualnie jestem w trakcie procesu do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty SNP PTP. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji u superwizora rekomendującego w PTP.

W obszarze doradztwa zawodowego ukończyłam 5 letnie studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej w zakresie Zarządzanie kadrami, przedsiębiorczość i doradztwo zawodowe.

Od ponad 7 lat jestem związana działalnością pro bono w sosnowieckim Klubie Ad Astra, gdzie prowadzę warsztaty asertywności, relaksacji a także psychoedukację oraz porady psychologiczne dla członków Klubu. Interesuję się psychoterapią pozytywną oraz Recall Healing (totalna Biologia).

Jak pracuję?
W swojej pracy terapeutycznej skupiam się na indywidualnym podejściu do Klienta/Pacjenta i jego problemu, szanując jego wyjątkowość i niepowtarzalność. Dlatego też łączę: podejście psychodynamiczne (które zakłada istnienie procesów nieświadomych na nasze świadome zachowanie i wyjaśnia mechanizmy powstawania problemów); podejście systemowe (które rozumie problem Pacjenta w ujęciu jego rodziny); podejście ericsonowskie (które zakłada, że każdy Człowiek posiada naturalną zdolność do rozwiązywania problemów i pokonywania trudności), podejście poznawczo – behawioralne (które pozwala pokonać trudności Pacjenta poprzez zmianę jego myśli, zachowań oraz reakcji emocjonalnych). Moją pracę poddaję superwizji Certyfikowanego Superwizora. Stosuje się do Kodeksu Etycznego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty (w ramce - Aktualności).
Dbając o wysoką jakość mojej pracy terapeutycznej stale doskonalę swoje kompetencje zawodowe poprzez uczestnictwo w konferencjach, warsztatach, treningach terapeutycznych oraz szkoleniach dla profesjonalnych psychologów.

Gabinet
W prowadzonym przeze mnie gabinecie prowadzę psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, psychoterapię par i rodzin, a także konsultacje psychologiczne, pomoc psychologiczną i doradztwo zawodowe.
Wszystkie spotkania odbywają się w gabinecie w Sosnowcu na ul. Zwycięstwa 3 (6 piętro, pok. 36).

Jak umówić wizytę?

Spotkania umawiam indywidualnie, zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numerem 609 656 333. Jeśli nie odbieram telefonu, proszę wysłać wiadomość sms. Odezwę się w najbliższym możliwym terminie. 

Cennik